Лукойл Академик победи домакина Рилски спортист 94:90 (47:52) в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. С седмия си успех за сезона шампионите се утвърдиха на върха на класирането с 15 точки.

Гостите постигнаха обрат през второто полувреме, след като на почивката изоставаха с 5 точки при 47:52. Те спечелиха третата четвърт с 25:12 и до края контролираха двубоя. Максим Корниенко се отличи с 24 точки и 7 борби за Лукойл, а Дани Гибсън допринесе с 22 точки и 5 асистенции. Ненад Делич беше лидер за домакините с 21 точки и 7 борби. Берое излезе на второ място с 12 точки след успех над гостуващия Академик Бултекс с 82:75 (47:37).

Аарън Джоунс записа "дабъл-дабъл" за старозагорци с 18 точки и 11 борби, а 18 точки също добави и Шейн Гибсън. Резервата Оскар Белфийлд беше най-добър за гостите с 14 точки, 7 борби и 5 асистенции.

Черно море Тича се отлепи от дъното след победа с 87:76 (35:35) над домакина Ямбол. Александър Янев беше с най-голям принос за втория успех на варненци за сезона с 29 точки и 10 борби. За домакините най-резултатен с 21 точки беше Стоян Петков.

Спартак Плевен се справи с гостуващия Балкан с 88:83 (44:40) след 20 точки и 7 борби на Милован Савич. За ботевградчани Станимир Маринов се отличи с 28 точки, но това не беше достатъчно./БТА