Лукойл Академик победи Балкан с ктегоричното 94:68 като домакин в Правец в мач от 11-ия кръг на НБЛ Виваком. Първото полувреме на мача беше равностойно и интересно, но в третата част шампионът пречупи съперника си и се откъсна напред в резултата. С днешната победа Лукойл-Академик си върна лидерската позиция в Националната баскетболна лига, като изпервари с една точка Берое.

Ботевградчани делят четвъртото място със Спартак Плевен с по 5 победи и загуби. В последния кръг за 2016 година Лукойл Академик гостува на Черно море Тича, а Балкан посреща Академик Бултекс 99.

Дани Гибсън бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Силен мач изигра и Павлин Иванов, който завърши със 17 точки и 8 борби.
За Балкан Михайло Секулович завърши с 19 точки и 5 борби. Ивко Ивков наниза 14 точки

"Започнахме без концентрация. Не знам защо не бяхме в този мач. Играхме срещу най-силния отбор в България, който играе в състезание поне с две нива над това в НБЛ. Играхме без енергия, без фокус. Не знам защо", коментира Неманя Видич.

"Във всеки мач трябва да играем за победа. От физическа гледна точка днес беше трудно. Когато проявяваш характер и водиш битката до края, нещата се получават", каза пък Тони Дечев, който води отбора на Лукойл Академик./БТА