Мощна победа със 137:56 взе Балкан над Черноморец Бургас в мач от петия кръг на Национална баскетболна лига.

Ботевградчани спечелиха всяка от частите с 16 и повече точки, и отбелязаха по 30 и повече във всяка от тях.

Влада Вукойчич успя да използва целия си състав, без гарда Брандън Фортенбери. Стоян Петков бе над всички с 28 точки и 14 борби, а двуцифрен актив записаха още шестима играчи на Балкан.

Юношата на Балкан Ростислав Тончев бе най-резултатен за Черноморец с 15 точки.

Страхотното си представяне в НБЛ през сезона продължава Спартак Плевен, който записа четвърта победа, с 93:82 като гост на Академик в Пловдив.

По-силната игра през второто полувреме донесе успеха на плевенчани. Димитър Маринчешки вкара 21 точки за победата, а по 20 добавиха Веселин Георгиев и Милован Савич, като вторият добави и 10 борби.

Костадин Маршавелски регистрира 22 точки и 11 борби за Академик.

Шампионът Лукойл Академик победи с 92:71 точки Ямбол като гост, макар че изоставаше до почивката. След като Тони Дечев стегна редиците, през второто полувреме отборът му изглеждаше различно, и само за минути стопи изоставането си от пет точки, и излезе напред, за да спечели.

Филип Барович завърши с 25 точки и 11 борби за победата, Желко Сакич добави 18, а Павлин Иванов - 16, в родния си град.

Милян Бочка вкара 21 за Ямбол, Денис Агре регистрира 16 и 12 борби, а Станислав Говедаров отбеляза 14 точки.