Монтана спечели най-интересния мач от 11-я кръг в женското баскетболно първенство, със 63:55 като гост на Берое в Стара Загора.

Монтана изигра силно пълно полувреме, в което натрупа солиден аванс и го задържа до края.

Шарел Алън завърши с 13 точки и осем борби за Монтана, а Даниела Петева добави 12 точки, седем борби и пет асистенции. Ла′Кийша Сътън вкара 17 точки за Берое в дебюта си за старозагорския тим.

В Русе Дунав 8806 разгроми Левски с 112:49 (30:17, 33:10, 27:14, 22:8) точки.

Решаваща за домакините беше още първата част, в която натрупаха преднина от 13 точки - 30:17, а три минути преди края на втората четвърт водеха вече с 52:27. В останалите две части състезателките на Георги Божков продължиха да доминират на терена и победиха със 112:49.

От Дунав 8806 най-полезна беше сръбкинята Александра Катич. Новото попълнение на русенския тим вкара 25 точки, а Биляна Степанович записа 16 точки и 11 борби.

За отбора на Левски 2014 най-резултатна беше Йоланда Коса с 14 точки и 7 борби, а Стефани Пендова вкара 10 точки.

Нефтохимик се справи със Септември с 87:58, а НСА отстъпи у дома от Хасково с 57:102.