Шампионът и носител на купата на България Монтана 2003 започна с победа участието си в Адриатическата лига по баскетбол за жени.

При дебюта си в група "Б" на надпреварата възпитаничките на Стефан Михайлов победиха гостуващия Целе (Словения) със 77:71 (19:26, 21:19, 20:8, 17:18) точки. Българките стигнаха до успеха срещу словенския шампион след силна игра в третата част на мача. Домакините поведоха в началните минути с 11:8, но баскетболистките от Словения направиха обрат при 14:13 и спечелиха първата част с 26:19.

Във вторите 10 минути гостенките продължиха да водят в резултата и на почивката имаха аванс от 5 точки - 45:40. Българките започнаха третата част със серия от 12:2 и направиха 52:47, а след 30 минути игра водеха с 60:53. Словенките стартираха с шест безответни точки последната четвърт и намалиха пасива си на само една точка. 6:39 минути преди края шампионките на България отстъпваха с 62:63, но Шаренкапова реализира важна тройка.

До края отборът на Монтана 2003 удържа аванса си, а Димана Макариева вкара кош със сирената за крайното 77:71. Най-резултатна за българския шампион беше Цветомира Шаренкапова с 19 точки. Шарел Алън добави 14 точки и 4 асистенции, а с 11 точки и 6 борби завърши Даниела Петева.

За Целе се отличи Шанте Еванс с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 13 борби. В следващия мач от турнира Монтана 2003 ще гостува на Цървена звезда Белград на 12 октомври.1 октомври в София./БТА