Лукойл Академик взе втора победа в първенството в рамките на три дни, и се наложи повече от убедително над Черноморец със 101:52.

В сряда "студентите" се наложиха над Левски, а бяха изтеглили и срещата с Черноморец, за да се подготвят и пътуват за решителен мач от ЕвроЧалъндж.

Във вторник Лукойл гостува на Кьорменд в двубой, който задължително трябва да спечелят, ако искат да запазят шансове за излизане от група В.

Срещу Черноморец баскетболистите на Йовича Арсич нямаха особени проблеми, и с изключение на първата част, спечелиха останалите с двуцифрена разлика.

На почивката разликата вече бе минала 20 точки - 49:28, а второто полувреме бе още по-разгромно - 52:24.

Йовица Арсич не използва плеймейкъра Морис Къри в двубоя, а минутите бяха разделени между останалите играчи. Самуел Франсис отбеляза 18 точки, 17 вкара Чарлз Томас, а с двуцифрен актив се включиха и Николай Грозев, Веско Веселинов и Бруно Шундов.

За Черноморец, Илия Милутинович вкара 17, плюс 11 борби, а Любен Пасков и Деян Бьелич добавиха съответно 14 и 11.

Само петима от играчите на Дечо Коешинов успяха да се запишат сред реализаторите, докато всички, появили се за Лукойл, се отчетоха с кош.