Шампионът Лукойл Академик и домакините от Берое ще играят на финала на международния турнир по баскетбол за мъже за Наградата на Стара Загора. Надпреварата се провежда за пета поредна година по повод празника на града. Организатори са баскетболен клуб Берое и община Стара Загора.

Берое се наложи над македонския Карпош Соколи с 83:73 (19:16, 19;21, 25:18, 20:18) точки във втория мач от програма на първия ден. След равностойно първо полувреме завършило 38:37 възпитаниците на Любомир Минчев поведоха с 13 точки 72:59 6:37 минути преди сирената.

След това настъпи спад в играта им, гостите реализираха 11 безответни точки и намалиха пасива си на 70:72. Последва решителна тройка на Тихомир Желев за 75:70, а до края домакините удържаха преднината си. За Берое най-полезни бяха Еврик Гари с 21 точки и Остън Барнс с 18 точки. За македонския тим с 19 точки завърши Дарко Соколов. По-рано днес Лукойл Академик победи Черно море порт Варна с 81:71 точки. Финалът на надпреварата е в събота от 19.00 часа./БТА