Отборът на Ямбол поднесе изненадата в 7-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство, побеждавайки като гост Рилски спортист с 91:84.

Играчите на Ямбол влязоха по-мобилизирано в мача и успяха да спечелят втората си победа за сезона.

Гостите изиграха много силно първо полувреме, доминираха под коша и се оттеглиха на почивка с 13 точки преднина.

Опитите на треньор на Рилски Росен Барчовски да промени събитията на игрището и да обърне мача завършиха с неуспех и играчите на Ямбол спечелиха със 7 точки разлика.

Карън Джонсън бе най-резултатен за Ямбол като завърши с 25, а Тони Бърнас завърши с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 12 борби.

Върнън Тейлър и Златин Георгиев се отличиха за Рилски с по 19 точки, а 14 добави Йордан Бозов./БТА