Монтана записа трета победа този сезон в женската Национална баскетболна лига, след успех с 84:81 над Левски в София.

Опитният състав на гостите успя да изкопчи победата в последните секунди от срещата в зала "Универсиада".

Левски спечели първата четвъртина с добра преднина, но загуби следващите три. На почивката Монтана бе наваксал вече почти половината си пасив, за 48:41. Третият период приключи при пълно равенство - 60:60, и паритетът се запази чак до последната минута.

В нея Монтана дръпна с три точки, които Левски прибърза да върне с далечни изстрели. След като това не доведе до успех, се стигна и до изпълнението на наказателни удари, а накрая грешна атака на "сините" донесе крайната победа за гостите.

Христина Иванова вкара 29 точки за Левски, а за победителките пет състезателки завършиха с 14 и повече точки, макар че само една от съотборничките им се разписа в мача.

С 22 точки Даниела Петева бе най-резултатна за Монтана, 17 отбеляза Емилия Янчева, плюс 16 борби, а по 14 нанизаха Ренета Дикова, Мария Цанкова и Неда Джурич.