Черно море порт Варна победи Берое със 101:78 в мач от 10-ия кръг от надпреварата в Националната баскетболна лига.

С успеха си варненският тим вече има 5 победи и 4 загуби в първенството. В началото на срещата отборът на гостите игра по-организирано и за малко повече от 2 минути поведе с 9:2. Домакините успяха да намалят изоставането си до 2 точки при 9:11 в средата на първата част, а три минути и половина преди края й изравниха резултата.

Играчите на Черно море порт Варна показаха по-добра игра в края на първата част и я спечелиха с 19:16.

Домакините набързо успяха да поведат с 8 точки в началото на втората четвърт. Гостите се опитваха да намалят изоставането си, но играчите на Черно море порт Варна успяваха да поддържат комфортна преднина. След малко повече от 6 минути игра домакините поведоха с 10 точки при 37:27 след открадната топка и бърза атака на Милян Пупович.

Минута преди края на втората част Берое намали пасива си до 3 точки - 37:40, но на почивката преднината на Черно море порт Варна бе 8 точки благодарение на отлична игра на домакините в заключителните секунди на втората четвърт.

След почивката домакините заиграха много по-добре в защита и преднината им нарасна до 13 точки при 54:41 за около 3 минути игра. Последваха силни минути за гостите, които реализираха 9 безответни точки и авансът на домакините бе стопен до 4 точки - 54:50. Играчите на Черно море порт Варна обаче отново показаха характер и успяха да увеличат преднината си до 14 точки 2 минути преди последната четвърт.

Минута и половина преди края на третата част за пет лични нарушения игра напусна Диуейн Джаксън от Берое, който завърши мача с 10 точки и 8 борби. Преди последната част резултатът бе 70:56 за домакините.

В началото на последната част Черно море порт Варна поведе с 19 точки при 77:58. В средата на четвъртата част за пет лични нарушения игра напусна и Велислав Гълъбов от гостите. До края на последната част домакините поддържаха комфортен аванс и заслужена спечелиха двубоя.

В следващия кръг Черно море порт Варна гостува в София на шампиона Левски. Срещата е в сряда, 17 декември, от 18 часа.