Берое спечели най-интересния мач от деветия кръг на Националната баскетболна лига срещу Рилски спортист. В драматичен и изпълнен с обрати двубой старозагорци се наложиха с 84:77.

Най-резултатни в състава на Берое бяха Аштън Муур с 15 точки и Тихомир Желев с 12 точки. За гостите с 19 точки завърши Тони Гуджино, с 18 остана Франк Търнър.

Двата отбора на практика си разделиха по две части като Берое спечели първата и четвъртата, докато Рилски спортист се наложи във втората и третата. Полувремето дойде при резултат 44:43 в полза на Берое. Най-големият аванс на домакините пък бе в четвъртата част когато предимството им стигна 12 точки.

За първи път по време на срещата с Рилски спортист пред публика бе представен талисманът на Берое – птицата-феникс Берко.

Лукойл Академик не остави шанс на Спартак Плевен, и се наложи очаквано със 112:74 над гостите.

Павлин Иванов бе най-резултатен с 27 точки, а още шестима други играчи на Лукойл записаха двуцифрен точков актив.

Милован Савич отбеляза 17 точки за Спартак, като плевенчани играха без Александър Груев.

В Бургас, Черно море спечели морското дерби срещу домакина Черноморец, със 72:66.

26 точки за успеха, плюс осем борби, отчете Симеон Илиев, а 22 за домакините отбеляза Деян Биелич, който добави и 16 борби към актива си.

Последният мач от кръга между Ямбол и Левски е в понеделник.

В класирането лидер е Лукойл Академик, без загуба до момента, пред Балкан, Черно море и Берое.