Берое победи гостуващия Левски 2014 с 80:70 (24:17, 20:18, 14:23, 22:12) точки в среща от седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

За домакините от Стара Загора това е пети успех от началото на сезона, а за "сините" - пето поражение.

Баскетболистите на Берое водеха през цялото първо полувреме и на почивката имаха аванс от 44:35. Гостите от София изиграха силна трета четвърт, а след серия от 23:9 направиха обрат - 58:53. До края на частта домакините изравниха 58:58.

Възпитаниците на Любомир Минчев решиха изхода на двубоя, след като записаха 18:2 в началото на последните десет минути и излязоха напред в резултата с 16 точки - 76:60. До края на срещата те не допуснаха обрат.

Робърт Мур и Тихомир Желев бяха най-резултатни за успеха с по 15 точки. С 13 точки се отличи Тенчо Тенчев. Станислав Ваклинов също изигра силен мач и записа "дабъл-дабъл" - 12 точки и 12 борби.

За гостите от София капитанът Павлин Иванов и Христо Николов вкараха по 18 точки. Със 17 точки се отчете Алекс Симеонов./БТА

Националната баскетболна лига за мъже, 7-и кръг, резултати:

Ямбол - Черно море Порт Варна - 73:83 (25:15, 16:21, 18:28, 14:19)
Балкан (Ботевград) - Спартак Плевен - 93:76 (27:15, 26:26, 19:23, 21:12)
Берое (Стара Загора) - Левски 2014 - 80:70 (24:17, 20:18, 14:23, 22:12)

от петък:
Академик Бултекс 99 (Пловдив) - Рилски спортист (Самоков) - 65:79 (18:14, 19:30, 11:20, 17:15)
Лукойл Академик - Черноморец (Бургас) - 97:76 (21:16, 22:24, 26:14, 28:22)