Балкан спечели домашния си турнир в Ботевград с втората си  победа, която днес беше постигната убедително срещу отбора на  Ямбол със 107:79 (35:20, 26:19, 22:22, 24:18).

В първия ден на  състезанието Балкан победи другия участник в състезанието -  румънския Крайова, а Ямбол инкасира още едно поражение и остана  последен. Балканци демонстрираха отлична стрелба и контролираха  срещата от самото на начало до края. Звездата на тима Иван Лилов показа безкомпромисен мерник от зоната за три точки и вкара 6  пъти от 10 опита.

Картината на игралното поле не се промени и през второто  полувреме, като домакините постепенно увеличаваха преднината си. Педжа Стаменкович се отличи с две тройки през второто полувреме от общо три в мача, а също така подаде и 13 асистенции.

За Балкан най-резултатен беше Тенчо Тенев с 21 точки, а Иван  Лилов добави 20. Сърбинът Вукота Павич беше най-добър под  кошовете и взе 8 борби. За гостите от Ямбол американското им  попълнение Тейлър Лейсър с 19 точки, Тони Бърнас завърши с 13./БТА