Балкан победи гостуващия Берое с 63:54 (11:9, 14:8, 19:23, 19:14) точки в третата си предсезонна контрола и първа пред собствена публика.

Домакините от Балкан водеха с 25:17 на почивката. В края на третата четвъртина Берое направи силна серия и намали изоставането си от 13 само на 2 точки, а в началото на четвъртата част изравни резултата. До края стрелбата на играчите от Ботевград беше по-точна и те спечелиха с 63:54.

Треньорът на Балкан Влада Вукойчич използва десет баскетболисти, а Любомир Минчев - 11.

Много силни изяви за "зелените" имаше американският гард Брандън Фортънбъри, който отбеляза 26 точки, 18 от тях през второто полувреме. С по 7 точки завършиха Цветослав Острев и Стоян Петков, а по 6 точки добавиха Николай Върбанов и Мартин Маринов, съобщава botevgrad.com.

За Берое най-резултатен е Остин Бърнс с 13 точки, 11 вкара Тихомир Желев, с 10 точки завърши Еврик Гари, а 7 реализира Аштън Муур.