Академик Бултекс спечели първа победа като гост в НБЛ. Пловдивчани надделяха при гостуването си на Черно море порт Варна със 79:62 и записаха първи успех извън Пловдив.

Домакините започнаха отлично срещата и след три тройки на Ангел Нацкин и три точки на Станислав Цонков поведоха с 12:2 в началото на мача.

Три минути преди края на първата четвърт домакините успяха да поведат с 12 точки при 18:6, след два точно изпълнени наказателни удари от Станислав Цонков.

Домакините успяха да спечелят първата част с 20:11. В началото на втората четвърт гостите започнаха с 5 срещу 0 точки и намалиха пасива си до 4 точки 16:20.

След близо 4 минути игра през втората част с тройка на Никола Трайков гостите успяха да стопя изоставането си до само точка - 25:26. Домакините допускаха много грешки в атака и това позволи на играчите на Академик Бултекс 3.26 минути преди почивката да поведат за първи път в мача при 33:32. Домакините успяха да изравнят при 38:38, но на почивката губеха с 38:40.

След почивката за около 2 минути и половина игра играчите на Академик Бултекс вкараха 10 срещу 2 точки за домакините и поведоха с 10 точки при 50:40.

Стрелбата на Черно море порт Варна бе изключително слаба през тази част и гостите я спечели и имаха аванс от 10 точки преди последната част - 58:48.

В началото на последната част гостите успяха да дръпнат с 16 точки в резултата при 49:65, а след малко повече от 3 минути игра авансът на Академик Бултекс стана 20 точки при 71:51.

До края на мача гостите успяваха да поддържат комфортна преднина и заслужено спечелиха двубоя.

Черно море порт Варна - Академик Бултекс 99 (Пловдив) - 62:79 (20:11, 18:29, 10:18, 14:21)