Със силна игра след почивката Академик Бултекс се наложи над гостуващия Берое с 86:80 (21:25, 10:17, 28:18, 27:20) в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Пловдивчани преодоляха пасив от 14 точки през първото полувреме и стигнаха до обрат, за да запишат едва втората си победа за сезона. Гостите от Стара Загора натрупаха аванс от 40:26 минута и половина преди почивката, но не успяха да удържат преднината си. Пловдивчани успяха да изравнят при 48:48 малко след средата на третата четвърт и до края двубоят продължи с разменено надмощие.

Берое започна по-силно последната част и дръпна с 67:61, но отново беше застигнат при 73:73. Последното изравняване дойде 45 секунди преди сирената при 79:79 след тройка на Тихомир Желев от старозагорци, но с 5 безответни точки в следващите 25 секунди домакините решиха всичко. Най-резултатни за успеха бяха Божко Йовович с 21 точки, Васил Бачев с 20 точки и Александър Митрович с 19 точки. За гостите се отличиха Желев и Ервик Гари с по 14 точки.

В друг мач от кръга Спартак (Плевен) се наложи над гостуващия Ямбол с 87:77 (18:19, 24:19, 17:15, 28:24). След равностойно първо полувреме домакините успяха да дръпнат с 49:38 в третата четвърт, но позволиха на съперника да се доближи до 54:53. Последната част започна с тройка на Самюъл Франсис, с която Спартак поведе с 62:53 и до края плевенчани не допуснаха обрат. Урош Величкович и Веселин Георгиев бяха най-резултатни за домакините с по 24 точки. Милован Савич се отличи с "дабъл-дабъл" с 16 точки и 10 борби, а резервата Франсис допринесе с 12 точки. За гостите с 31 точки и 7 асистенции изпъкна Милян Боцка, а Боян Радетич добави 21 точки и 11 борби./БТА