8 /8
- Да не губим повече време...
- 7. Пьотр Желински, Наполи – 35 хиляди паунда седмично. Като се има предвид колко трудно неаполитанци спечелиха битката с Ливърпул за подписа на поляка, може би трябва да са една идея по-внимателни. Желински е надарен с уникални способности да бъде еднакво полезен в двете фази на играта, а изстрелът му от дистанция и визията съвсем не са за пренебрегване. В сравнение със съотборници като Фаузи Гулам (76 хиляди паунда седмично) и Аркадиуш Милик (80 хиляди паунда на седмица) заплатата на Желински спокойно би могла да бъде поне двойно по-висока.
- 6. Бенжамен Павар, Щутгарт – 21 хиляди паунда седмично. Съвсем скоро световният шампион с Франция ще бъде „излекуван” от този проблем. Байерн вече обяви, че е сключил сделка за покупката на футболиста през лятото. Там възнаграждението му определено ще отговаря на високата репутация, която талантът си създаде през сезон 2017/2018 и най-вече чрез участието на Мондиал 2018.
- 5. Пако Алкасер, Борусия Дортмунд – 69 хиляди паунда седмично. Откакто подписа с Борусия Дортмунд, испанецът шумно напомни защо преди време минаваше за едва ли не наследника на Давид Вия. Той има 12 гола в Бундеслигата дотук, като единствено лидерът при голмайсторите Лука Йович (13) е вкарал повече. Дортмунд не губи излишно време и закупи първоначално привлечения под наем таран. А защо 69 хиляди паунда седмично ни се виждат малко? Защото по-висока заплата в Шалке 04 получават нападателите Франко Ди Санто (с 5 гола в 71 мача) и Бреел Емболо (7 гола в 37 мача).
- 4. Кристиан Ериксен, Тотнъм – 75 хиляди паунда седмично. Той е най-високоплатеният в настоящата класация, но предвид заплатите, които получават играчите от неговия калибър в другите топ клубове от Висшата лига, очевидно датчанинът трябва да се замисли дали няма нужда от нов агент. Той подписа нов договор с Тотнъм през 2016-а, а споразумението изтича догодина. По всичко личи, че през лятото ще се заформи трансферна битка около датския маестро, който все по-често се замисля за ново приключение. При сегашните условия на пазара намирането на равностоен заместник би коствало на „шпорите” цяло състояние.
- 3. Каземиро, Реал Мадрид – 43 хиляди паунда седмично. Звучи леко шокиращо, нали? Вече 4-а година бразилецът е неизменен титуляр за „лос бланкос”, като беше интегрална част от великата поредица на Зинедин Зидан от три поредни трофея от Шампионската лига. Французинът възроди кариерата на Каземиро в Реал в миг, когато болшинството фенове и анализатори го бяха отписали. По настоящия договор на играча остават 2,5 години, като остава изненада защо клуб от такъв ранг все още не е удължил престоя на южноамериканеца при по-изгодни условия. В момента той получава по-малко пари от Миле Йединак във втородивизонния Астън Вила, а заплатата му се равнява на 1/5 от тази на колегата му от Барселона Серхио Бускетс. Говореше се, че през 2017-а са започнали преговори между Каземиро и Реал, но оттогава досега почти няма новини на този фронт, което само по себе си е интересно.
- 2. Торган Азар, Борусия Мьонхенгладбах – 28 хиляди паунда седмично. Безспорната звезда на Борусия Мьонхенгладбах без никакви уговорки – поне това сочи актив от 20 официални срещи с 12 гола и 7 асистенции. По-малкият брат на Еден Азар може и да не успя да се наложи в Челси, но смяната на обстановката при всички положения беше за негово добро. Трансферът му за постоянно в Мьонхенгладбах стана факт през 2015-а, а оттогава той не е преподписвал и заплатата му отговаря по-скоро на играч, който не е проверен докрай и крие известни рискове, отколкото на един от най-опасните офанзивни играчи в Бундеслигата. Контрактът на Торган Азар изтича през лятото на 2020, а лешоядите вече кръжат.
- 1. Маркъс Рашфорд, Манчестър Юнайтед – 20 хиляди паунда седмично. В момента клубът и играчът са седнали на масата за преговори, а информациите сочат, че на таланта от младежката школа е предложено да получава по 150 хиляди паунда седмично. С други думи казано – почти 7,5 пъти по-висока заплата в сравнение с настоящата. Със сигурност за тази удивителна ниска цифра вина има и престоят на Жозе Моуриньо като мениджър на „червените дяволи”, защото при португалеца 21-годишният играч изглеждаше загубил посоката на развитие. Рашфорд подписа своя първи професионален договор с родни клуб през 2016-а, а оттогава досега Юнайтед не е докладвал за друга сделка между двете страни.