Българската двойка Светла Ангелова и Ирена Мишонова загуби първия си мач от турнира по плажен волейбол за жени на европейските игри в Баку, след като отстъпи с 0:2 (10:21, 8:21) гейма срещу холандките Софи ван Гестел и Янтине ван дер Влист.

Ангелова и Мишонова отстъпиха за 28 минути срещу холандките, които забиха шест аса в българското поле и спечелиха три точки на блокада. Българките пък блокираха за точка само една холандска атака и завършиха мача без асове.

Загубата срещу Ван Гестел и Ван дер Влист остави Ангелова и Мишонова на последно място в група "D" на турнира.

Българките ще играят днес от 17 часа срещу гъркините Панайота Каракуни и Ана Метенити, които загубиха с 0:2 (14:21, 10:21) гейма мача си срещу финландските близначки Ерика и Емилия Нюстрьом.

Последният мач на българките в група "D" е насрочен за сряда, 17 юни, от 17 часа.