Украйна, Сърбия и Франция са съперниците на българския национален отбор за младежи под 21 години във втората фаза от квалификациите за Световното първенство през 2017-а година.

Това стана ясно след изиграването на срещите от всички групи в първия етап. Родните волейболисти спечелиха и двата си мача в столичната зала “Христо Ботев”, като последователно се справиха с Франция с 3:2, Дания с 3:1 и финишираха на първата позиция в Група D, съобщи официалният сайт на родната волейболна централа.

Въпреки загубата „петлите“ надиграха в директния спор за втората позиция „червения динамит“ с 3:2 и се класираха за следващата фаза, като „втория най-добър втори тим“, което ги изпрати отново в една група с родните национали.

По същото време Сърбия спечели трите си двубоя в Група С, която се състоя в Португалия, а европейският вицешампион Украйна започва борбата за класиране на Световното първенство директно от втория етап, като ще бъде домакин на квалификационна Група Е.

Подобно на Франция, Украйна и Сърбия също са добре познати съперници на младите “лъвове”, които играха срещу тях на различни етапи от Европейското първенство в Пловдив и Варна през миналата година. “Трикольорите” се изправиха срещу украинците в първата среща от груповата фаза и загубиха с 2:3, въпреки че водеха с 2:0 гейма. Впоследствие Украйна се превърна в голямата изненада на шампионата, достигайки до финала, където падна от Полша с 1:3.

Със Сърбия пък беше последната среща на родните волейболисти на първенството. Двата тима се изправиха в спора за 7-о място, а западните ни съседи се наложиха с 3:1.

В другата квалификационна Група F за Мондиал 2017 са световният шампион Полша, Германия, Белгия и Латвия.

Двубоите от втория етап ще се проведат от 18-и до 21-и май.