Волейболните ни национали победиха Австрия с 3:0 гейма (25:15, 25:18, 25:22), с което гарантира класирането на тима за Европейското първенство с третия си пореден успех в групата.

Първата точка в мача беше за България след неуспешен сервис на съперника. Мартин Атанасов реализира третата точка за България с отлична атака, а Алекс Грозданов направи резултата 4:0 за "лъвовете", което принуди треньорът на Австрия да вземе прекъсване. Ники Къртев направи отлична блокада при атака на съперника и постигнахме 6-та точка при 2 за съперника, като втората им дойде при атака на Соколов, който беше затворен от блока на австрийците. Резултатът набъбна до 8:2 в полза на момчетата на Силвано Пранди.

cev.eu
13 снимки

Мартин Атанасов направи резултата 10:3 след отлично изпълнен сервис. Алекс Грозданов с отлична атака направи 14-ата точка за нашите момчета. Цветан Соколов направи резултата 21:13 след директна точка от сервис, а топката след като се отклони от мрежата падна в полето на съперника без да има кой да я отиграе. България затвори гейма с 25:15 с директна точка на Алекс Николов, а геймът продължи 18 минути.

Във втория гейм отново България стартира с първата точка дело на Тодор Скримов. С отлична игра точките започнаха да се трупат в наша полза. Алекс Грозданов с отлична атака през центъра направи резултата - 4:1.

Цветан Соколов реализира шестата точка за България при само 2 за съперника. Атанасов сбърка при сервис и Австрия намали резултата до 4:7, но австрийците върнаха жеста и резултатът стана 8:4 в полза на България. Скримов реализира 14-ата точка за нашия тим, а резултатът стана 14:10. Австрия се посъвзе и съумя да намали изоставането си до 3 точки - 13:16. Цветан Соколов направи 17-ата точка за България с отлична атака. Тодор Скримов продължи с отличната си игра и реализира 20-ата точка. Австрийските волейболисти продължиха да бъркат на сервис, а това позволи на България да натрупа отново сериозна преднина, за да затвори гейма при 25:18. Последната точка в гейма дойде при добре изградена блокада, а геймът продължи 22 минути.

В третия гейм отново първата точка беше за България. Австрия за първи път стигна до равенство - 2:2, а след грешка в нашия тим съперникът поведе с 3:2. Цветан Соколов изравни резултата до 3:3 с отлична атака. Отново атака от сервис Цветан Соколов се отличи със седмата точка за България, а резултатът се движеше точка за точка - 7:7 и 8:8. Мартин Атанасов насочи топката към полето на съперника, а това донесе девета точка за "лъвовете". След грешка на Атанасов, австрийците поведоха с 10:9. Първият таймаут за България дойде при 9:12 за съперника, след като грешките в нашия тим леко се увеличиха. След взетото прекъсване България изравни до 12:12. Последва ново равенство 14:14 и 17:17.

В решителните моменти в края на гейма "трикольорите" показаха класа и спечелиха с 25:22 за 25 минути, а с това и мача с 3:0 гейма.

Съставите на двата тима:

България: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Николай Къртев – Владислав Иванов-либеро
Старши треньор: Силвано Пранди

Австрия: Александър Туш, Александър Бергер, Максимилиан Ландфарер, Никлас Кронталер, Петер Волфартщатер, Матеус Юркович - Флориан Рингзайс-либеро
Старши треньор: Радован Гагич