Националният отбор на България по волейбол за мъже записа втора победа в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Българите се наложиха с 3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13) гейма над отбора на Нидерландия и така сложиха край на серията си от шест поредни загуби.
В Римини селекционерът Силвано Пранди започна със състав Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Николай Къртев и либерото Владислав Иванов, а от скамейката се включиха Георги Петров, Денис Карягин, Гордан Люцканов и Владимир Станков.

В първата част българите играха по-силно и водеха с 20:15, след което взеха аванс в резултата след 25:18.

"Оранжевите" наваксаха изоставането си в срещата след 25:18 и силно представяне в края на гейма.

Нидерландия поведе с 16:10 при втората техническа пауза в третата част, за да направи обрат в двубоя след 25:17.

България доведе нещата до решителен тайбрек след удар по блока на Денис Карягин и крайното 25:22.

В последната част България започна по-добре и поведе с 6:4 точки. Преднината на българите достигна три точки при 13:10, но водени от Нимир Абдел-Азиз "лалетата" стопиха до 13:14. В оказалата се обаче последна атака в мача Аспарух Аспарухов се нагърби с отговорността да завърши нападението на България и с удар по пръстите на блоката на съперниците донесе победата.

Денис Карягин бе най-резултатен за България с 15 точки. Светослав Иванов реализира 13, а с 12 точки остана Аспарух Аспарухов. За Нидерландия Нимир Абдел-Азиз направи 29 точки, докато със 17 остана Роберт Андринга.

В класирането в Лигата на нациите България заема 14-о място с 2 победи, 7 загуби и 7 точки. Нидерландия е на предпоследното 15-о място с 1 победа, 8 поражения и 4 точки.

Във вторник България ще играе срещу отбора на Аржентина.