Българският национален отбор постигна победа в първата си среща от Лигата на нациите по волейбол за жени в София. Българките, водени от Лоренцо Мичели, се наложиха с категоричното 3:0 (25:15, 25:13, 25:21) над Доминиканската република.

Лора Китипова, Мирослава Паскова, Радостина Маринова, Мария Йорданова, Нася Димитрова, Мира Тодорова и либерото Жана Тодорова играха изключително силно и не оставиха никакви шансове за противника.

"Лъвиците" стартираха отлично и поведоха с 3:0 след отлична атака на Мария Йорданова. При първото техническо прекъсване България водеше комфортно с 12:4. Българките продължиха да доминират и се приближиха до спечелването на гейма, повеждайки с 23:14. Възпитаничките на Лоренцо Мичели поведоха с 1:0 след две отлични атаки на Паскова.

България започна добре и втория гейм, набирайки преднина от 4:1, но след това гостите намалиха изоставането си. Въпреки това "лъвиците" водеха комфортно с 8:5. Техническото прекъсване дойде при 12:5 за България. Бразилският наставник Маркос Квик взе прекъсване за Доминиканската република при 14:5. Грешка на Марте Ниверка и 18:8. Радостина Маринова атакува по блокадата за 19:9. Атака на Нася Димитрова в центъра - 21:9. Блокада на Нася Димитрова - 22:9. Мощна атака на Мария Йорданова от зона 4 донесе успеха на България във втората част с 25:13.

Единична блокада на Марте Ниверка намали преднината на България на 17:15. "Краче" на Мира Тодорова и 18:16. Хайла Гонсалес атакува по блокадата и изравни резултата при 19:19. Блокада на Мария Йорданова срещу атака на хайла гонсалес - 21:19. Маркос Квик взе прекъсване за доминиканската република.  Мария Йорданова атакува успешно от зона 4 - 22:20. Мария Йорданова атакува прецизно от зона 4 и България спечели третата част с 25:21.

БЪЛГАРИЯ - ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 1:0 (25:15, 14:5)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Радостин Маринова, Мирослава Паскова, Мария Йорданова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Жана Тодорова-либеро
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА: Исабел Йонкара, Брайелин Мартинес, Синеида Лопес, Марте Ниверка, Хералдина Гонсалес, Хинейри Мартинес - Ларисмер Мартинес Каро-либеро
Старши треньор: МАРКОС КВИК.