Националният отбор по волейбол на България до 21 години завърши на първо място в световните квалификации от група D, които се проведоха в столичната зала „Христо Ботев”.

Във втория си мач в групата играчите на Николай Желязков победиха с 3:1 (23:25, 25:17, 25:20, 25:16) силния тим на Дания. Въпреки че изпуснаха драматично първата част, „младите лъвове” демонстрираха характер и спечелиха категорично следващите три гейма.

Най-резултатен за домакините бе Илиян Преспов, който се отличи със 17 точки, а 16 добави Цветелин Цветанов.

Така след победата в първия мач над Франция с 3:2 и днешния успех, българите финишираха на първо място и продължават във втория кръг на квалификациите.

Следващото предизвикателство пред България ще е участие на турнира в Украйна, който ще е през месец май. /БГНЕС