Националният отбор по волейбол на България за жени до 23 години ще участва на Световното първенство през 2017 година, което ще се проведе от 10 до 17 септември в Словения.

Младите ни националки ще играят на Мондиала по специална покана на Международната федерация FIVB поради класирането си - третото място на световната квалификация във Върнячка Баня (Сърбия) през изминалия сезон. Нашите момичета заемат мястото на Италия, която се отказа от участие в турнира. От Българска федерация по волейбол потвърдиха поканата, като волейболистките ни вече официално са финалистки на Световното първенсво.

Припомняме, че на световната квалификация в Сърбия отборът на България, воден от треньора Николай Иванов остана на трето място в крайното класиране, след Турция и Италия като не успя да вземе квота за Мондиала. Тогава националките ни загубиха с 0:3 от Турция и 2:3 от Италия, като същевременно победиха домакините от Сърбия с 3:2, Хърватия с 3:0 и Полша с 3:0 гейма.