Националният тим на България загуби от САЩ с 1:3 гейма във втория си мач от Лигата на нациите в Китай.

Съставът ни воден от селекционера Пламен Константинов загуби първия гейм с 19:25, спечели втория с 25:22, отстъпи в третия с 19:25 точки и загуби четвъртия гейм с 20:25 точки.

Волейболистите ни се справиха с Китай с 3:2 гейма в първия си двубой от групата и вече имат победа и загуба в актива си.

В следващия си мач националите играят срещу Аржентина в неделя от 11 часа българско време.

Американците доминираха благодарение на силния си сервис, а националите не успяха да стигнат до обрат.

България бе близо до изравняване на геймовете за 2:2, като направи страхотна серия от 6:0 за 18:18 точки, но в крайна сметка отстъпи с 20:25.

А1 подарява на феновете дебютните мачове на волейболните национали в Лигата на нациите

Волейболистите чакат САЩ във втория си мач от Лигата на нацииите

България с трудна, но сладка победа на старта в Лигата на нациите

Най-резултатен за България бе Николай Учиков, който завърши с 15 точки. Тодор Скримов добави 10, а Виктор Йосифов приключи с 9 точки.

САЩ вече има две победи след успеха над Аржентина с 3:2 гейма в първата си среща.

Развитието на двубоя:

Първи гейм

България поведе с 5:3 след неразбирателство в тима на САЩ и с 8:6 при първото техническо прекъсване.

Американците изравниха до 10:10 след по-дълго разиграване в срещата, а след това поведоха с 14:11 и 16:13 точки.

Добра атака за САЩ им донесе преднина от 18:15, а Скримов се справи в нападение за България за намаляване на пасива.

САЩ дръпна с 21:17 точки и последва прекъсване, взето от Пламен Константинов. Съперникът ни обаче увеличи аванса си на 5 точки при 22:17 и успя да спечели първия гейм с 25:19 точки.

Втори гейм

България поведе с 5:3 точки за старт на втория сет. Успешна атака над блокадата на националите и САЩ намали до 5:6, след което изравни до 6:6.

Николай Учиков бе спрян от блокадата на съперника и американците поведоха със 7:6 точки. Стабилна блокада за нашите път има даде аванс до 12:9 във втория гейм, но САЩ изравни до 12:12 и последва прекъсване за Константинов.

САЩ удържа аванса си за кратко, а България излезе напред при 18:17. Последва добър сервис на Георги Братоев, но съперникът се справи и изравни до 18:18.

Волейболистите ни дръпнаха с 20:18 и 21:19 точки. Страхотно разиграване и успешна атака, завършена от Розалин Пенчев направи резултата 23:21. Добра блокада на нашите даде аванс от 24:21 и американците взеха прекъсване.

Прекрасна атака на Виктор Йосифов сложи точка на втория гейм за 25:22 за България.

Трети гейм

САЩ поведе рано с 6:2 и 7:3 точки в началото на третия гейм. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за американците след три поредни сгрешени сервиси за националите.

Американците удържат аванса си и поведоха с 13:10. Грешка от сервис доведе резултата до 15:11 за САЩ, а впоследствие съперникът дръпна със 17:13 и 18:14.

Краят на третия гейм дойде при 25:19 за американците, които поведоха с 2:1 гейма.

Четвърти гейм

Националите поведоха с 2:1 точки на старта на четвъртия гейм. След добра атака на Тодор Скримов, България поведе с 5:4.

Волейболистите на САЩ обаче изравниха и обърнаха до 8:7 в своя полза при първото техническо прекъсване в гейма.

Дълго разиграване, което приключи с успех за американците, които поведоха с 11:8, а по-късно и с 13:9.

При аванс от 17:12 за американците Пламен Константинов взе прекъсване, а след него САЩ увеличи преднината си до 18:12.

Българите намалиха до 16:18. Самоотвержена игра на нашите доведе до равенство 18:18 след серия от 6:0 точки.

САЩ обаче пак взе аванс до 20:18. При 23:19, американците си осигуриха 5 мачбола, като при 25:20 затвори гейма и мача с 3:1.

Съставът на България: Георги Братоев, Светослав Гоцев, Тодор Скримов, Розалин Пенчев, Николай Учиков, Виктор Йосифов, либеро – Теодор Салпаров