Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години ще играе за бронзовите медали на Европейското първенство, което се провежда в турския град Коня. Състезателите на Драган Иванов отстъпиха на Белгия с 0:3 (22:25, 21:25, 18:25) в първата полуфинална среща от надпреварата.

Мачът стартира силно за белгийския тим с преднина от няколко точки. Нашите момчета успяха да стопят пасива си, но в ключовите моменти съперниците им се оказаха по-издръжливи и спечелиха гейма. Във втората част ситуацията се повтори с разликата, че на моменти "лъвовете" повеждаха, но загубиха предимството си. Третият гейм тръгна равностойно, но играчите на Вим де Бьок успяха да увеличат дистанцията и затвориха чисто двубоя.

Най-резултатни за нашия отбор бяха Самуил Вълчинов и Петър Петров с по 11 точки (1 ас, 3 блокади). За Белгия Йоост Петерс бе топреализатор със 17 точки (3 блокади), а Ленерт Ван Елсен добави 11 (1 блокада).

В другия полуфинал Италия победи Турция с 3:0 (25:18, 25:23, 25:21) и се класира за финалната битка.

Така на 11 юли тимът на България излиза срещу Турция за трето място. Белгия и Итаия ще спорят за титлата на Евроволей 2017.