България постигна победа с 3:0 гейма (25:13, 24:26, 25:11, 26:24) над Белгия в полуфиналите на Европейското първенство по волейбол за полицаи.

Надпреварата се провежда във Варна, а по този начин "лъвовете" се класираха за финала, където техен съперник ще бъде силният отбор на Русия, в който личат имената на волейболисти от Зенит Казан.

Белгия бе първенец в група Б на надпреварата и имаше амбиции за място на финала. В страхотен мач обаче те бяха надиграни от класата на българския състав.

Белгийците оказаха съпротива само във втория гейм, в който спечелиха с 26:24. През останалото време домакините бяха безкомпромисни.

Финалът е във вторник от 16.30 часа в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта, а отборът се надява на подкрепа от публиката.

За третото място ще спорят Франция и Белгия от 14.30 часа.