Отборът на Пирин Разлог постигна изненадваща победа с 3:1 (25:23, 25:20, 18:25, 25:20) над Добруджа 07 в Добрич в последен мач от втория кръг на българската Суперлига.

Волейболистите на треньора Мирослав Живков предварително бяха сочени за фаворити в двубоя в зала „Дубротица“, но прекалено многото грешки в тима на домакините доведоха до изненадващата победа на гостите.

Волейболистите от Разлог взеха инициативата в мача още от първия гейм и дуктуваха темпото почти през целия двубой.

Пирин нямаше никакви проблеми през първата и втората част на мача. Гостите взеха първия гейм с 25:23, а във втората част бяха дори по убедителни – 25:20).

Последва отпускане в редиците на гостите, което позволи на домакините да вземат убедително гейма с 25:18. В четвъртата част волейболистите на Пирин отново вдигнаха оборотите и нямаха проблеми да доведат двубоя до успешен край.

Домакините приключиха срещата с 33 грешки, 22 от които от начален удар.

Тимът на Пирин продължава с пълен актив от първите два кръга в шампионата, докато шампионът Добруджа остава с една победа от началото на сезона.