Отборът на Левски победи Пирин Разлог с 3:2 гейма и прати четвъртфиналната серия от плейофите на волейболната Суперлига в трети мач.

Пирин спечели първия двубой с 3:0 гейма, а в зала "Универсиада" в София волейболистите на треньора Владимир Николов се наложиха с 3:2 и изравниха за 1:1 в серията.

В отделните части тази вечер - 24:26, 25:18, 25:19, 23:25 и 15:13 точки.

Двата състава изиграха много оспорван и интересен двубой, като още първият гейм предложи доста емоции за зрителите. Левски имаше точка преднина при 19:18, но гостите стигнаха до геймбол. В края на първата част дълго време се изчакваше крайно решение, според системата за видео повторение, дали топката при атаката в последната ситуация е била в аут.

Решението на реферите бе в полза на Пирин и така гостите спечелиха гейма с 26:24 точки.

Последваха два по-добри гейма за "сините", които доминираха в тези части и след 25:18 и 25:19 точки домакините поведоха с 2:1.

Гостите от Разлог стартираха по-добре в четвъртата част и постепенно дръпнаха с 22:20 след много стабилна игра, а след това затвориха гейма при 25:23 точки.

В тайбрека Левски направи по-малко грешки и след равенство 10:10, "сините" излязоха крачка напред, поведоха с 14:11 и спечелиха с 15:13 точки.

Третият решителен сблъсък ще се играе на 16-и март в Разлог.

Останалите резултати от четвъртфиналните срещи:

Марек Юнион-Ивкони - Нефтохимик 2010 - 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Решаващата трета среща е на 19 март в Бургас.

Хебър Пазарджик - ЦСКА - 0:3 (20:25, 20:25, 21:25)
* Резултатът в серията е 1:1 победи. Решаващата трета среща е на 16 март в София.

Добруджа 07 - Монтана - 2:3 (25:21, 21:25, 20:25, 25:15, 13:15)
* Монтана спечели серията с 2:0 победи.