Монтана записа нова победа над Марек, този път с 3:1и по този начин спечели с 2:0 ¼ финалната плейофна серия за титлата във волейболната Суперлигата. Воденият от треньора Даниел Пеев тим започна ударно и взе безпроблемно първия гейм с 25:19. Вторият отново премина при превъзходство на гостите и бе затворен на 21 точки. В третата част домакините показаха по-добра игра и успяха да намалят. В четвъртата до нова изненада не се стигна и Монтана продължава борбата за златните медали.

Монтана ще играе с Добруджа на ½ финалните плейофи за титлата във волейболната Суперлига при мъжете. Тимът от Добрич спечели с 3:0 гейма втората си среща с Левски, играна в столичната зала „Универсиада” и с общ резултат 2:0 продължава участието си в първенството. По регламент се играе до три победи от пет мача, като първите две срещи ще се играят в зала „Младост” на 29 и 30 март. Монтана и Добруджа се срещнаха и в миналогодишното издание на шампионата, но на финала, спечелен от тима от град Добрич тогава с 3:1.