Кучине Лубе (Чивитанова), където играе българският нападател Цветан Соколов, завърши с поражение в редовния сезон в италианската волейболна лига. В двубой от последния 26-и кръг Соколов и съотборниците му паднаха с 2:3 (25:18, 14:25, 22:25, 25:17, 12:15) като гости срещу на Експривия (Молфета). Българският нападател завърши с 12 точки. Джулио Саби реализира 35 точки за домакините.

Кучине Лубе има актив от 68 точки на първо място в класирането преди плейофите.

На четвъртфиналите лидерът от редовния сезон ще играе срещу Тоно Калипо (Вибо Валентия).

В друга среща от този кръг Пиаченца с Виктор Йосифов в състава си загуби с 1:3 (19:25, 25:19, 21:25, 19:25) като гост срещу шампиона Модена. Българският национал Йосифов влезе като резерва в третия гейм и се отличи с 4 точки. За Модена френският национал Ървинг Нгапет отбеляза 17 точки.

В плейофите Пиаченца ще играе срещу Перуджа. "Вълците" завършват на шесто място в редовния сезон с актив от 40 точки.

Тодор Скримов завърши със 17 точки при победата на Ревивре (Милано) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) като гост срещу бившия си отбор Топ Волей (Латина). Българският национал беше най-резултатен да победителите, които са на последната 14-а позиция с актив от 18 точки.

Ревивре и Топ Волей ще играят в плейофите за пето място в шампионата.

Биоси Индекса (Сора), където играят българите Георги Сеганов и Светослав Гоцев, завърши редовния сезон с поражение от 0:3 (38:40, 23:25, 20:25) при гостуването си срещу Киоене (Падуа).

Светослав Гоцев направи 9 точки, докато Сеганов се отличи с 2 точки.
Сора и Падуа ще играят един срещу друг в битката за петото място в крайното класиране.

Плейофите в шампионата на Италия започват през март.