Турският гранд Вакъфбанк спечели за четвърти път Шампионската лига по волейбол при жените, след като във финала на турнира победи румънския Волей Алба-Блаж с 3:0 (25:17, 25:11, 25:17).

Срещата, която се игра пред над 5 000 души в зала "Поливалента" в Букурещ, премина под пълната доминация на защитаващия трофея си турски отбор, който започна мача с 8:1 в първия гейм и до края не остави абсолютно никакви шансове на дебютанта Алба-Блаж.
Българските национални Силвана Колева и Петя Баракова не успяха да окажат сериозна помощ на румънския тим, но двете все пак заслужиха сребърните медали в турнира със силните си игри през целия сезон.

Колева, която игра само в четвъртия гейм, приключи с 4 точки, докато Баракова, която взе участие в първия и втория, остана без актив. Най-резултатна за румънския отбор бе Александра Црънчевич с 8 точки, докато за шампионките от Вакъфбанк китайката Жу Тин отбеляза 15 точки.

В мача за бронзовия медал по-рано днес турският Галатасарай с Добриана Рабаджиева и Христина Русева в състава си отстъпи пред италианския Имоко Волей Конелияно с 0:3 гейма./БТА