Тодор Алексиев и Боливар загубиха мача за третото място на световното клубно първенство по волейбол за мъже, което се провежда в Бетим, Бразилия.

Аржентинците загубиха с 2:3 (22:25, 25:23, 23:25, 31:29, 15:17) от италианския Трентино Волей, а българският национал беше вторият най-резултатен играч в мача с 19 точки.

Алексиев спечели по точка от блокада и сервис, а освен това завърши 17 атаки за своя тим, но това и 25-те пункта на Томас Едгар не помогнаха на аржентинците в тайбрека, завършил 150 минути след началото на срещата.

Всъщност, Боливар беше фаворит за победата при аванс 10:7 в петата и решаваща част, но три последователни точки на Тренто при сервис на Себастиан Соле изравниха резултата, а по-късно италианците стигнаха до пълен обрат и победа.

За по-късно днес е насрочен финалът на турнира между Сада Крузейро и Зенит Казан, като либерото на българския национален отбор Теодор Салпаров не стартира за руснаците./БТА