Женският волейболен отбор на Марица загуби с 0:3 гейма от двукратния световен клубен шампион Еджзаджъбашъ в първи мач от втория кръг на Шампионска лига.

Пред около 3500 зрители в зала "Колодрума" в Пловдив маричанки не успяха да окажат съпротива на значително по-класния съперник и загубиха за 69 минути игра.

Отборът от Турция набързо взе първата част с 25:13, а във втората гостенките дръпнаха в резултата още в началото и картината се повтори - отново 25:13.

Съставът на Марица опита да бъде равностоен в третия гейм и дори водеше на второто техническо прекъсване с 16:13, но в крайна сметка загуби с 19:25.

За победителките с 13 точки се отличи Татяна Кошелева, а за Марица 12 точки реализира Габриела Цветанова.

Реваншът в Истанбул е на 5 ноември, като шансовете на Марица да продължи са илюзорни. При отпадане от Шампионска лига пловдивчанки ще продължат във втория по сила турнир за Купата на ЦЕВ.