Нефтохимик 2010 отпадна от турнира за Купата на Европейската волейблна конфедерация при мъжете - CEV.

Българският шампион загуби с 0:3 (23:25, 17:25, 19:25) и с 11:15 в "златния гейм" при гостуването си срещу Олимпиакос в двубой-реванш от четвъртфиналите. В първата среща пред собствена публика бургазлии спечелиха с 3:1.

Домакините от Пирея имаха сериозно превъзходство над Нефтохимик 2010 в първите три части от двубоя. "Червено-белите" спечелиха с 25:23 в първия гейм, с което дадоха сериозна заявка, че целта им е да продължат напред в турнира.

В следващите две части Олимпиакос затвърди силната си игра и заличи пасива си от първия двубой.

В решителния гейм домакините имаха аванс от 8:7, но след това се стигна до равенство 10:10. Домакините поведоха с 13:11, взимайки решителен аванс в самия край на двубоя, дошъл при 15:11 след 87 минути игра.

Най-резултатен за домакините беше Гавин Шмидт с 19 точки, а Маркус Бьоме добави още 14 точки. Българският нападател на гръцкия отбор Тодор Алексиев игра в първите две части и завърши с 2 точки.

За Нефтохимик 2010 нападателят Николай Учиков отбеляза 16 точки, а съотборникът му Георги Петров реализира още 10 точки.

Втори четвъртфинален мач в турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация за мъже:

Олимпиакос (Гърция) - Нефтохимик 2010 (България) 15:11 в "златния гейм", 3:0 (25:23, 25:17, 25:19)
* В първия двубой Нефтохимик 2010 победи с 3:1. /БТА