Първенецът на България Нефтохимик се сбогува с мечтата си да играе в груповата фаза на Шампионската лига, след като допусна втора загуба от сръбския Войводина във втория квалификационен кръг.

Като гост бургазлии загубиха с 0:3 (17:25, 22:25, 22:25) в Нови Сад, като единствено в третия гейм играта бе горе-долу равностойна. В него българският първенец водеше с 10:7 точки, но допусна обрат във втората му част. В другите два гейма Войводина имаше усезаемо предимство и бързо предреши изхода на мача.

Въпреки поражението, Нефтохимик ще продължи с участието си в европейските турнири.

Българският първенец продължава в турнира за Купата на ЦЕВ. Войводина пък ще срещне френския Шомон за място в групите на Шампионската лига.

Дмитри Яковлев и Николай Къртев бяха най-резултатни за Нефтохимик с по 9 точки, докато за Войводина Дмитро Виетски приключи със 17.