Нефтохимик 2010 (Бургас) отпадна от Шампионската лига и ще продължи участието си в турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV). Българският шампион отстъпи с 0:3 (12:25, 21:25, 20:26, 18:25) на немския Фридрихсхафен в мач-реванш от груповата фаза на ШЛ.

Загубата изпрати момчетата на Найден Найденов на 1/16 финал срещу чешкия Дукла (Либерец). Първият двубой ще се играе в Чехия на 7 декември, а реваншът ще се играе между 19 и 21 декември в Бургас.

Домакините набързо поведоха с 6:2 в първата част. Нефтохимик успя да се мобилизира и да реализира няколкото точки, като стигна то 7:12. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за Фридрихсхавен след атака на Якуб Гюнтьор.

Домакините продължиха да демонстрират постоянство в играта си и дръпнаха с 10 точки пред бургазлии с 22:12. Томас Коциан пък реализира ас и по този начин донесе успеха на тима си в първата част – 25:12.

В началото на втория гейм гостите поведоха с 2:1, но след това бързо бяха обърнати с 5:2. Първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за момчетата на Витал Хейнен. Нефтохимик прояви някакви признаци на мотивация и изравниха до 10:10, но впоследствие германците отново си върнаха преднината и спечелиха частта при резултат 25:21.

В третата част, след като стана ясно, че българският тим със сигурност загуби шансовете си за класиране на 1/16 финалите на ШЛ, треньорът Найден Найденов реши да даде шанс на част от резервите да поиграят. Домакините отново набързо поведоха с 14:7, а след това и лесно спечелиха частта с 25:20 и мача с 3:0.

За Нефтохимик се отличи Валентин Братоев с 15 точки, а за домакините Давид Зосенхаймер записа 13 точки.