Отборът на Добруджа отпадна от Шампионската лига по волейбол при мъжете, независимо че победи холандския тим Абиант Ликъргъс с 3:2.

След загубата си в първата среща с 0:3 българският шампион приключи участието си при най-силните и продължава надпреварата за купата на CEV.

За българския шампион срещата започнаха Трифон Лапков, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Христо Енков, Жулиен Георгиев, Алекс Грозданов и либеро Христо Христов. За гостите първи на игрището излязоха Вийце Коойстра, Айк ван де Камп, Мат Уест, Ник Олсон, Микелс Берзинс, Денис Борст и либеро Джъст Дронкерс.

Домакините започнаха отлично мача с много добра игра и поведоха с 3:0, а след това с 6:2. При първото техническо прекъсване момчетата на треньора Мирослав Живков водеха с 8:4. Волейболистите на Добруджа продължиха с добрата си игра и в защита, и в атака и успяха да поведат с 5 точки при 15:10. При второто прекъсване домакините водеха с 16:11. Добруджа успя да поведе с 8 точки при 21:13 и независимо че допусна гостите да намалят пасива си спечели първата част за 27 минути с 25:19.

В началото на втората част гостите показаха по-добра игра и поведоха с 3:0, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за холандския тим. След прекъсването домакините успяха да изравнят резултата при 9:9, но гостите веднага успяха да поведат. При второто техническо прекъсване холандският отбор водеше с 16:12. Домакините успяха да изравнят при 23:23, последва ново равенство, но гостите успяха да спечелят гейма с 26:24.

Холандският отбор показа по-добра игра в началото на третата част и поведе с 4:0. След 6:2 за гостите обаче, домакините показа страхотна игра, реализираха 6 поредни точки и не само изравниха, но и водеха с 8:6 при първото техническо прекъсване. След прекъсването холандците изравниха резултата, след което последваха нови две равенства, последното при 10:10. След това с добра игра в защита Добруджа реализира три поредни точки и поведе с 13:10. При второто техническо прекъсване домакините водеха с 16:14. След 2 грешки на българския тим гостите изравниха при 16:16, но с добра игра на мрежата и добър начален удар домакините отвърнаха с три поредни точки и поведоха 19:16. В самия край на третата част гостите успяха да стопят изоставане от 4 точки и изравниха при 24:24, но домакините успяха макар и трудно да вземат гейма с 27:25 и поведоха с 2:1.

Добруджа поведе с 2:0 в началото на четвъртата част, но холандският тим веднага изравни. След ново равенство при 3:3, гостите реализираха 4 поредни точки и поведоха, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 в тяхна полза. Холандците успяваха да поддържат преднината си и при второто техническо прекъсване отново водеха - 16:13. След прекъсването домакините допуснаха доста грешки в играта си и гостите поведоха с 6 точки. Играчите на Добруджа не намериха сили, независимо от мощната подкрепа на публиката си, да обърнат резултата в своя полза и загубиха четвърта част с 19:25, с което и надеждата си да се класират за следващия кръг на Шампионската лига със златен гейм.

Тайбрекът, който бе без значение за класиране за следващия етап на надпреварата, завърши при резултат 15:13 за българския шампион. Абиант Ликъргъс в следващия етап на надпреварата ще играе срещу белгийския Нолико.

Среща-реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по волейбол /мъже/:
Добруджа 07 - Абиант Ликъргъс /Холандия/ 3:2 /25:19, 24:26, 27:25, 19:25, 19:25, 15:13/
В първата среща българският шампион загуби с 0:3 /24:26, 23:25, 23:25/;