Волейболистите на Добруджа 07 Добрич заминаха тази сутрин за финландската столица Хелзинки с полет от летище София през Истанбул. Крайната дестинация е град Лоймаа, където гостуват на местния Хурикаани в първия кръг от втория по сила европейски турнир за Купата на ЦЕВ.

Двубоят е в сряда, 7 декември от 18.30 часа българско време в зала "Лоймаан Лиикунтахали", която е с капацитет 1500 зрители. Феновете ще могат да наблюдават мача онлайн в сайта laola1.tv.

До момента съперникът на добричлии има 9 победи от 9 мача и е без загубен гейм във Финландската волейболна лига. Ключовите състезатели на отбора са националите Матти и Микко Ойванен.

От своя страна, след като отпадна от Шампионската лига, българският първенец е изпълнен с желание  да покаже най-доброто от себе си в новото европейско предизвикателство. В последния си мач от Суперлигата "Добруджа 07" надигра категорично "Черно море" (Варна) с 3:0 (25:11, 25:12, 25:18) и загря с победа за евроучастието си. Съставът, воден от Мирослав Живков заема трето място в Суперлигата на България, със седем победи, две загуби и 20 точки.

Срещата –реванш между двата тима ще се изиграе на 22 декември, четвъртък, от 20 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.