Левски записа важна победа над Орион (Холандия) с 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:18) гейма в първи мач от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж къп" в зала "Универсиада".

Така "сините" направиха огромна крачка към следващата фаза на надпреварата, но имат ответен сблъсък, в който не трябва да се отпускат. Срещата реванш е на 20 декември в Холандия.

Мачът не започна добре за българите. Те загубиха оспорвания първия гейм с 22:25 след равностойна битка, но в следващите три части доминираха изцяло и затвориха мача без проблеми за точно 100 минути.

Големият герой за Левски беше Смилен Мляков, който завърши с 24 точки, а 16 добави новото попълнение Евгени Банов. Гордан Люцканов се отчете с 13 точки и тримата бяха с огромна роля за важния успех. За гостите от Холандия Сийн Кук завърши с 15 точки, а 12 точки записа Йорис Марселис. /БТА