Волейболният Левски взе чиста победа от 3:0 гейма срещу холандския Абиант Ликъргъс (Грьонинген) в първи мач от 1/16-финалите за купата на CEV (мъже), игран в зала "Универсиада" пред около 1000 зрители.

"Сините" демонстрираха отлична игра на блокада и спечелиха в отделните геймове с 25:22, 26:24, 27:25 за малко повече от 90 минути игра.

Левски държеше инициативата в първия гейм и без проблеми спечели с 25:22. Гостите оказаха по-сериозна съпротива във втората част, но "сините" успяха да измъкнат успеха с 26:24.

В третия домакините имаха два мачбола при 24:22, но груби грешки позволиха на холандците да изравнят. Левски все пак не допусна обрат и след пореден отличен блок на Симеон Александров измъкна победата след 27:25.

Спас Байрев бе най-резултатен за Левски с 21 точки, а Теодор Богданов добави 11. За Абиант Ван де Камп реализира 13 точки.

Реваншът е след седмица в Грьонинген, като "сините" се нуждаят от два спечелени гейма, за да продължат на осминафиналите, където ще срещнат победителя от мача Фенербахче - Апоел (Мате-Ашер Акко).