Левски постигна лесна победа 3:0 (25:18, 25:14, 25:18) у дома срещу черногорския Йединство Биело поле в двубоя от 1/32-финалите на турнира за купата на CEV за мъже, игран в залата в Горна Малина.

Българите имаха превъзходство във всички елементи на играта и взеха инициативата още от самото начало на срещата. Воденият от треньора Петър Шопов състав поведе с 13:8 след първото техническо прекъсване в мача и не изпусна аванса си до края, повеждайки в резултата след 25:18.

Вторият гейм премина по подобен начин и Левски вече водеше с 2:0 след 25:14 в своя полза. В третата част българският тим отново беше по-добър на полето и не допусна никаква изненада срещу по-скромния си съперник, печелейки отново с 25:18. Двубоят продължи точно 73 минути. Срещата-реванш между двата отбора ще се играе на 22 декември в Биело Поле./БТА