ЦСКА победи Амрисвил (Швейцария) с 3:1 (25:16, 25:22, 18:25, 25:17) пред около 4 хиляди зрители в "Арена Армеец" в първа среща от от 1/16-финалите в турнира за купата на CEV при мъжете.

Възпитаниците на Александър Попов започнаха силно мача и набързо поведоха с 9:3и до края на първия гейм нямаха съществени проблеми.

Втората част беше доста по-оспорвана, като гостите дори се оттеглиха с аванс от 16:15 точки при второто техническо прекъсване. Последва добра серия на софиянци и те дръпнаха с 21:18, а след това и с 24:20, за да удвоят аванса си в резултата.

Швейцарците продължиха възходящото си представяне в третия гейм. Те поведоха рано с 5:2 точки, а силите на "червените" стигнаха за изравняване при 10:10, но след това Амрисвил отново взе аванс от 16:13, който в последствие нарасна до 21:16 и гостите без проблеми затвориха частта и намалиха изоставането си.

"Армейците" стартираха колебливо и в четвъртия гейм и загубиха първите три разигравания, но след това взеха осем поредни точки, като техническото прекъсване дойде при 8:3.

Тогава срещата прекъсната заради проблем с настилката на залата в полето на гостите, но след консултация с треньорския щаб на швейцарците двубоят все пак беше подновен след около 4-5 минути, въпреки че терафлексът не беше оправен.

ЦСКА продължи серията си на 10 поредни безответни точки. В последствие "червените" дръпнаха с 14:4 и до края нямаха особени проблеми да затворят мача.

Смилен Мляков беше най-резултатен за българите с 22 точки. По 11 пункта добавиха Христо Цветанов и Яни Георгиев

За швейцарците се отличи Себастиан Щайгмайер с 19 точки.

"Не трябва да гледаме нито резултата, нито играта. Да анализираме какво се случи. В залата се събра червеното общество заедно и това беше най-важното днес. Хората дойдоха, защото този мач беше много емоционален за нас. Минахме през големи трудности. Ще се опитаме отново да се върнем в Европа по подходящ начин, с победи. Това, което се случи днес, е голяма награда за нас. Реваншът ще ни бъде тежък. Двама техни основни състезатели не бяха тук днес. Ще ни бъде много трудно, но ще се опитаме да победим или да продължим напред със златен гейм", коментира след двубоя Попов./БТА