Мъжкият волейболен Монтана ще играе на четвъртфиналите в турнира Чалъндж къп, след като спечели така необходимите им два гейма при гостуването на Фойникас (Сирос).

В среща-реванш от осминафиналите в турнира за Чалъндж къп гърците спечелиха у дома с 3:2 гейма, но след 3:1 за Монтана в първата среща българите продължават напред. За гърците игра бившият капитан на Левски Боян Йорданов, който беше най-добър в техните редици.

За отбора на Монтана Аспарух Аспарухов завърши с 14 точки, Кирил Клец- 13, а Златко Кьосев остана с 11. За Фойникас най-резултатен логично беше Боян Йорданов с 19 точки, а след него остана Фран Петерлин с 13.

В следващия кръг Монтана ще се изправи срещу турския Малие Пиняго (Анкара), който победи на два пъти беларуския Строител (Минск).

Момчетата на треньора Даниел Пеев отстъпиха гостуването си в Гърция с 2:3 (31:29, 22:25, 25:23, 22:25, 12:15) гейма, но още в първия показаха, че имат една цел - класирането. След като спечелиха първия и третия гейм изходът на мача беше ясен.

След като в първия гейм Монтана на няколко пъти пропусна да вземе гейма, това стана чак при 31:29. Втората част не тръгна добре за българите и те изостанаха от самото начало. В решителната трета част отново лош старт на нашите, грешки през центъра и лошо посрещане дадоха аванс от 4 точки за Фойникас. Развръзката дойде, когато гостите от Монтана изравниха за 22:22 и след това спечелиха. Те можеха да вземат и четвъртия, но след 16:12 предадоха инициативата на домакините, явно доволни от класирането напред.