Монтана се класира за 1/8-финалите в турнира Чалъндж къп. При дебютното си участие в евротурнирите тимът от северозападния град елиминира състава на Апоел Фар Шаба, информира bgvolleyball.com.

Първата среща в Израел завърши с победа за Монтана с 3:1, а тази вечер в зала "Младост" отборът на Даниел Пеев победи с 3:2 (27:29, 25:17, 25:20, 20:25, 16:14).

Двата тима изиграха много оспорван първи гейм. Домакините допуснаха повече грешки, основно на сервис. В края Монтана пропусна своя шанс да поведе при 24:23. Това сториха гостите, след като при четвъртата си възможност затвориха гейма на 27 точки.

В състава на Монтана на мястото на титулярното либеро Добромир Иванов игра Кристиян Петров.

Във втората част играчите на Даниел Пеев натрупаха солидна преднина от 7 точки след добра серия от сервис на Иван Латунов при 14:7. Блокадата също бе на мястото си и логично Монтана изравни.

Домакините изиграха успешно важните моменти в края на третия гейм. Силният начален удар на Кирил Клетс и блокадата на домакините си свършиха работата за 2:1. Това означаваше, че Монтана продължава напред в турнира.

В четвъртия гейм Даниел Пеев направи две промени в състава си. На мястото на разпределителя Константин Абаев в игра се появи Делчо Раев, а Георги Михалев замени Златко Кьосев. Това се отрази на играта и гостите изравниха. В тайбрека Монтана изоставаше с 3 точки при 7:10, но успя да обърне резултата до 16:14 и да спечели двубоя.

На 1/8-финалите Монтана ще срещне тима на гръцкия Фойникас (Сирос) с Боян Йорданов в състава.

Най-резултатен за победата бе Аспарух Аспарухов с 20 точки (1 ас, 2 блокади), Кирил Клетс добави 18 (4 аса, 1 блокада), Иван Латунов завърши с 14 (1 ас, 6 блокади).