Левски загуби от гостуващия Търговище (Румъния) с 1:3 (15:25, 25:27, 27:25, 17:25) в първа среща от 1/16-финалите на турнира "Чалъндж Къп" по волейбол за жени.

Гостенките започнаха силно мача. Те поведоха с 4:0, а след това и с 10:3, като нямаха особени проблеми до края на първия гейм. Румънките отново имаха предимство в началото на втората част и дръпнаха с 10:6, но Левски успя да изравни за 16:16, а при 25:24 дори имаше геймбол, но загуби три поредни разигравания, а с това и втората част.

В оспор ваната трета част "сините" успяха да вземат аванс от 23:20 и пропиляха два геймбола при 24:22, като дори румънките стигнаха до мачбол при 25:24, но с три поредни точки Левски намали изоставането си в резултата. В четвъртата част Търговище отново доминираше, като дръпна с 11:5. Левски стигна до 12:13, но за повече нямаше сили.

Моника Кръстева беше лидер на българките с 25 точки, а 13 добави Кристина Гунчева. Милагрос Колар се отличи с 23 точки за румънките. Реваншът е на 9 януари.