Съперникът на Марица (Пловдив) в турнира за Купата на ЦЕВ – Унет Ямамай (Бусто Арсицио), който миналия четвъртък победи у дома българските шампионки с 3:1 в първата среща между двата тима, загуби снощи полуфиналния си мач в домакинския си мемориален турнир в памет на волейболния журналист Мимо Фуско и ще играе днес за третото място в международната надпревара.

В изцяло италианския полуфинал Пеперудите отстъпиха пред Металеге (Монтикиари) с 1:3 (25:21, 21:25, 20:25, 20:25). Треньорът на Ямамай Марко Менкарели започна двубоя с Ноеми Синьориле, Валентина Диуф, Серена Монета, Брайелин Мартинес, Федерика Стуфи, Беатриче Берти и Агата Виткоска, но заради болка в дясното бедро Стуфи напусна мача още по време на първия гейм. След като все пак го спечели, Менкарели предпочете да направи още смени в състава си и да даде възможност на по-младите си волейболистки да поиграят.

Топреализатор за домакините стана Серена Монета със 17 точки (14 атаки при 53% успеваемост, 3 блокади).

В другия полуфинал италианският Сауджела Тийм (Монца) надви швейцарския Волеро (Цюрих) с 3:2 (25:19, 20:25, 25:22, 23:25, 15:10) и ще се изправи срещу Металеге за трофея днес от 21:30 б.в. Четири часа по-рано, в 17:30 б.в., в зала Палаямамай започва малкият финал за третото място между Ямамай и Волеро.