Марица Пловдив победи руския Уралочка Екатеринбург 3:2 (25:19, 21:25, 25:17, 22:25, 20:18) в последния шести кръг в група "Е" на Шампионската лига по волейбол за жени.

С третия си успех в надпреварата момичетата на Иван Петков завършиха с 9 точки на третото място, с равен актив с втория Кан, но с по-лошо точково съотношение.

Българките можеха да стигнат значително по-бързо до победата, но пропуснаха шансовете си.

lap.bg
51 снимки

След отлично начало и успех с 25:19 в първия гейм, във втория те дръпнаха с 12:6 точки, но допуснаха обрат.

Марица отново доминираше в третата част, поведе с 18:11 и този път не допусна да бъде застигнат.

Силно начало и преднина от 8:2 точки дадоха надежди за победа в четири гейма, но постепенно Уралочка съкрати пасива, изравни, а след 22:22 направи три поредни точки, за да прати мача в тайбрек.

В него Марица контролираше играта и получи три поредни мачбола при 14:11. Рускините изравниха и дори стигнаха до мачбол при 15:14, но не го реализираха. Пловдивчанки все пак затвориха мача с 20:18 при седмата си възможност.

Александра Миланова се отличи с 19 точки за успеха, а с по 17 точки допринесоха Кремена Каменова и Емилия Димитрова.

За рускините с 27 точки се отличи Ксения Пардубец.

В другата среща от групата Динамо Москва победи Кан с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) и с 12 точки си осигури първото място, а с това и класиране на четвъртфиналите