Отборите на Добруджа 07 и холандският Абиант Ликъргъс (Грьонинген) ще имат възможност за три тренировки преди втория двубой между двата тима от втория квалификационен кръг за Шампионската лига.

Българският първенец домакинства за мача-реванш във Варна, като двата тима играят утре, 8 ноември (вторник) в Двореца на културата и спорта от 20:00 ч.

Съперниците пристигнаха във Варна още в неделния ден, 6 ноември. Още след акостирането си в Морската ни столица холандците направиха тренировка в зала "Конгресна".

Въпреки изборите у нас тренировка във Варна имаха и волейболистите на Добруджа 07, които после се прибраха в Добрич. Днес двата тима тренират отново, като добруджанци влизат в залата от 17:30 ч.

Сутринта преди мача двата тима също имат официален час за занимания.  Припомняме, че Добруджа 07, който е воден от Мирослав Живков загуби гостуването си в Грьонинген с 0:3 гейма.

При победа с 3:0 или 3:1 в домакинството си във Варна, българският шампион ще има възможност да достигне до Златен гейм. Победитилят от този Златен гейм продължава напред в Шампионската лига.

При неуспех тимът на Добруджа 07 ще отпадне от Шампионската лига и продължава участието си във втория по сила европейски турнир - за Купата на CEV.