Българският шампион Добруджа 07 загуби с 0:3 (14:25, 24:26, 16:25) като гост срещу финландския Хурикаани Лоима в първа среща от 1/32-финалите в турнира за купата на CEV при мъжете.

Младият отбор, воден от треньора Мирослав Живков, не успя да се противопостави успешно на по-опитните домакини, които диктуваха събитията на полето в първия и в третия гейм. Добруджанци имаха шанс да изравнят за 1:1 във втората част, въпреки че финландците водеха с 21:18.

Стигна се до 24:24, след което Хурикаани спечели следващите две разигравания, за да поведе с 2:0. Жулиен Георгиев завърши с 11 точки за българския първенец, а съотборникът му Илия Петков добави още 10 точки. Мико Ойванен от домакините беше най-резултатен с 21 точки.

Реваншът е на 22 декември в ДКС във Варна. Добруджа 07 трябва да спечели с 3:0 или с 3:1, за да се добере до изиграването на "златен гейм"./БТА